Úterý, 6 června, 2023

/

5 drobných návyků, které vám zaručeně vylepší den

Nezáleží na tom, jestli budete mít těžký den nebo to bude těžká pohoda. Stejně nebude záležet na tom, co vás potká v práci nebo co se přihodí doma. Existuje totiž pět rituálů, které vás dostanou do duševní pohody, i kdyby kolem vás traktory padaly.

MaM 09.05.2021 10:00 krbové kamna, topení, teplo, křeslo, … Foto: Shutterstock
Vytvořte si svůj koutek.
Naučte se každý den něco nového
Nové pobídky, události, zážitky, nové poznání. To je přesně to, co našemu životu dává smysl a přináší nám radost. Kouč Roland Legge proto radí, abyste ve vašem životě našli každý jeden den alespoň maličkost, která vás obohatí. Naučte se něco připravit, rozšiřte si obzory. Může to být například i jen osvojení si nové cesty do práce nebo naučení se nového slova. Každý den napredujte a nikdy nebudete mít pocit nudy a životní rutiny.

5 minut ticha
Ticho je pro člověka velmi důležité. V tichu víme meditovat, vyčistit si mysl, ale i dokonale soustředit. Proto Roland Legge řadí minimálně 5 minut zůstat v tichu a sám se sebou. Promluvit k sobě doslova jako k nejlepšímu příteli. Říci si povzbudivé slova, podržet se, potěšit, jednoduše buďte pět minut ticha nejlepším přítelem pro sebe samého. uvidíte, jak skvěle to funguje.

spánek postel, spaní
ČTĚTE AJ
Vůně, které vám pomohou lépe usnout
Vytvořte si svůj koutek
I v případě, že nemáte doma prostor na vlastní pokoj, kterou si ozdobíte podle představ, je vhodné mít prostor na jakousi duševní sprchu. Stačí lze stolek se svíčkou, případně vonná tyčinka, oblíbená rostlina, ke které se posadíte. Jednoduše to bude to vaše hranice, za kterou si nepřenesete špatné myšlenky. Váš intimní „sprchový kout“, kde se detoxikujete od špatných myšlenek.

dýchejte zhluboka
Více se soustřeďte na svůj dech. Pokud přichází fáze stresu, který je doprovázen rychlým a mělkým dýcháním, zastavte ji. Přestaňte dýchat jako splašené zvíře a nastavte si pomalé a hluboké dýchání. Právě při něm pochopíte, že pokud nejde o život, nejde o nic.

Zaměřte se na vůně
Roland Legge už dlouho radí lidem přijmout do svého života více vůní. Dokáží příjemně energizovat a nabít člověka pozitivní náladou. Můžete je přitom obměňovat. Ideální jsou pro zlepšení nálady ylang – ylang, eukalyptus, borovice, ale i pomeranč a citrusy obecně.