Úterý, 6 června, 2023

/

Kolik sérií, kolik opakování? Pokud cvičíte, počítejte! Takto …

Pravda 10.05.2021 09:00 trénink, cvičení, žena, obývací pokoj, domácí cvičenieFoto: Shutterstock
Trénink přímo v obýváku!
Období pandemie nás přinutilo cvičit doma, protože návštěvy posiloven nebyly možné. Pokud ještě stále cvičíte podle videí na youtube, pak byste měli vědět, kolik opakování si to-které cvičení ptá. Takové informace někdy při videích chybí – následně je trénink méně účinný – chybou je, když uděláme opakování málo, ale i to, když se zbytečně přesilu.

plank, žena, trénink, cvičení, postava
ČTĚTE VÍCE
Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – viz videa a trénujte
Cviky na horní část těla – začátečníci by měli při silových cvicích na horní část těla postupovat takto – doporučuje se 12 – 15 opakování v 2 sériích s mírnou hmotností. Pokud jste již v cvičení pokročilejší, můžete zvýšit váhu a vyzkoušet 2-4 série po 8 – 12 opakování. Zkušení cvičenci, kteří se chtějí zaměřit na nárůst svalové hmoty, cvičí 6-12 opakování při 3-6 sériích.

cviky na bříško
ČTĚTE VÍCE
Vydržet v Plank co nejdéle? V pořádku! Ale prvním krokem musí být něco jiného
Cvičení core (na střed těla) – pokud jste začátečnice a cvičíte plank a jeho obměny – pak začínejte při výdrži 30-60 sekund v 2 až 3 sériích. Pokud chcete, aby vám začal mizet břišní tuk, dostaňte své tělo do Plank a vydržte 60 sekund – plank opakujte třikrát. Pro méně zkušené platí jiné pravidlo – na začátku se pokuste vydržet v Plank alespoň 20 sekund, ale plank následně opakujte víckrát – 9-krát, čímž získáte 3 minuty v Plank.