Neděle, 2 dubna, 2023

/

Slavná značka Cartier

Jedna z nejslavnějších klenotnických značek Cartier vyrábí krásné šperky a doplňky v luxusní kvalitě. Zdobí se jimi nejen bohaté dámy, ale také celebrity a slavné osobnosti.

Značka Cartier a její historie

Výrobce šperků a hodinek pochází z Francie. Byla založena v roce 1847 a dnes je považována za jednu z klenotnických značek s největší prestiží. Cartier má na kontě miliony dolarů a jejich tržby neustále stoupají. Jejich šperky nakupují také královské rody.

V současné době se Cartier zabývá snížením své výrobní stopy na životní prostředí a přispění ke změně klimatu. Firma Cartier vyrobila během let mnoho ikonických šperků, které se zapsaly do dějin klenotnictví.

První hodinky byly Santos de Cartier a přispěly významně k nošení hodinek náramkových místo klasických cibulí, které byly do té doby v módě, ale nebyly tak praktické. Za dob světových válek firma vytvořila sérii hodinek s názvem Tank, které byly inspirovány válečnými tanky. Později byly vytvořeny také hodinky z oceli nebo kolekce šperků na různá témata, od přírodních po abstraktní.

Cartier má také svůj parfém, s názvem Panthére de Cartier a nádobí z porcelánu, křišťálu a stříbra.

Šperky Cartier

Jestliže se rádi pěkně oblékáte, šperky jsou pro vás tím pravým doplňkem jak dotvořit svůj outfit. Hodinky Cartier nosí i Kate Middleton, která je slavnou módní ikonou. Na ruce nosí hodinky Cartier Ballon Bleu. V oblibě má také stříbrné šperky i zlaté šperky.

Další informace se dočtete v našem článku o značce Cartier.