Úterý, 6 června, 2023

/

Koupelna, ve které se budete cítit výjimečně: Máme pro vás několik skvělých inspirací

Koupelna je místo, kam ráno po probuzení směřují první kroky většiny z nás. Podle anglické studie v ní za život strávíme průměrně až 416 dní, což je zhruba jeden a půl roku. Mnozí ji využívají i jako oázu odpočinku a klidu, když chtějí být doma na chvíli sami. Proto bychom se v ní měli cítit dobře, a tudíž si zaslouží zvláštní pozornost. Inspirujte se našimi radami, díky kterým ze své koupelny vytvoříte funkční a příjemný prostor.

Barvy dělají náladu
Plánujete předělávat koupelnu? Úvodem byste měli věnovat pozornost výběru barvy. Různé odstíny v místnosti totiž ovlivňují i ​​naši náladu. Mezi nejpopulárnější patří čistá bílá či neutrální béžová. Oblíbená je i uklidňující modrá, zelená, moderní šedá, červená dodávající energii a žlutá barva. Na příliš žluté a červené si však dejte pozor, mohou působit dráždivě. Volte je raději na menší plochy, případně pouze na doplňky.

Inspirujte se: Kombinace bílé a šedé je elegantní a nikdy nevyjde z módy. Sladěním správného nábytku a příslušenství například v konceptu Chrome (RAVAK) se může vaše koupelna změnit na velmi nadčasový a opticky velký prostor.

Koncept koupelny Chrome laděný do výrazně světlých barevných kombinací
Koncept koupelny Chrome laděný do výrazně světlých barevných kombinací. Zdroj: RAVAK

Obklopte se přírodou
Pokud máte rádi přírodní materiály, nebojte se je použít i v koupelně. Dřevo dodá místnosti teplý a příjemný nádech. Můžete jej použít jako desku pod umyvadlo, na odkládací skříňky či obložení kolem vany. Je na vás, zda použijete pravé dřevo nebo věrohodně vypadající náhradu. Efekt bude stejný. Pokud do celkového designu zakomponujete i kamenné prvky, budete se ve vlastní koupelně cítit jako v SPA.

Inspirujte se: Vana City Slim (RAVAK) si vás získá elegancí, a zejména nabídkou obkladových panelů. Vybrat si můžete z designů barev ořech, dub, satinové dřevo či čistě bílý a vanu tak nemusíte obkládat zdivem. Samozřejmostí materiálu je voděodolnost a příjemným bonusem jednoduchá instalace za pár minut.

Moderní vana City Slim s obkladem v barvě ořechu
Moderní vana City Slim s obkladem v barvě ořechu působí velmi příjemně. Zdroj: RAVAK

To pravé osvětlení
Při světlech v koupelně je důležité jejich nastavení a sklon. Je totiž velmi nepříjemné, pokud se vám světlo v zrcadle odráží rovnou do očí nebo dělá nevhodné stíny. Kromě jednoho centrálního svítidla, které osvětlí celou místnost, klidně přidejte menší světla na stěnu nebo k zrcadlu. Ty vám poslouží při detailní úpravě zevnějšku. Na rovnoměrné osvětlení obličeje umístěte nástěnná světla nad zrcadlo nebo po jeho stranách.

Inspirujte se: Praktickým řešením je jednoduché, ale multifunkční zrcadlo z řady Natural. Obsahuje nenápadné zabudované LED osvětlení přizpůsobeny tak, aby splnilo svůj účel.

Zrcadlo Natural v koupelně
Zrcadlo Natural působí na stěně velmi jednoduše, je to však multifunkční kus vybavení. Zdroj: RAVAK

Ukryjte všechen nepořádek
Vyžeňte z koupelny chaos a zapratanosť. Vsaďte na minimalismus podpořen odkládacími skříňkami a policemi, díky kterým bude tato místnost působit uspořádaně a čistě. Protřiďte všechny kosmetické produkty, vyhoďte ty staré či nepoužívané a zbytek odložte. Oblíbenou kosmetiku, kterou používáte denně, můžete mít po ruce na elegantním podnose nebo v košíku.

Inspirujte se: Vytvořte ještě více prostoru pro odkládání a prostor pod umyvadlem využijte na stylovou skříňku se zásuvkami SD 1000 Clear.

Koupelnová skříňka Ravak dva v jednom
Skříňka, do které vejdete vše, co potřebujete a lahodí i vašemu oku. Zdroj: RAVAK

Dokonalý odraz v zrcadle
Zrcadlo využíváme denně a dá se i snadno vyměnit. Velké opticky zvětší prostor koupelny, malé zase přenechá více místa světlům a dalším dekoracím. Zrcadla bez rámu mají čistý a elegantní nádech, ty s rámem dokážou často proměnit vaši koupelnu na charismatické místo. Pokud jste kreativní typy, rámeček si můžete vyrobit i sami podle svých představ. Při jeho umístění myslete na výšku všech členů domácnosti. Pokud instalujete zrcátko pro sebe nebo výškově podobných lidí, umístěte ho na úroveň očí, abyste viděli celý obličej a prostor alespoň třicet centimetrů nad a pod touto hranicí.

Inspirujte se: Slaďte zařízení v koupelně do detailů a nevynechejte přitom ani zrcadla. K hranaté vaně či umyvadlu zvolte podobný tvar zrcadla, oblé zařízení si zas dobře sednou s kulatým nebo oválným. Zrcadlová skříňka Step je uvnitř vybavena dvěma skleněnými poličkami, kam schováte vše potřebné.

Zrcadlo a skříňka v jednom
Zrcadlo a skříňka v jednom je výborný nápad. Zdroj: RAVAK

Zaměřte se na drobnosti
Toužíte po změně, ale nechcete měnit celou koupelnu? Věnujte pozornost drobnostem, které dotvoří celkový look. Vneste do ní přírodní prvek v podobě živé rostliny. Má pozitivní vliv na duševní zdraví a zelená barva působí uklidňujícím dojmem.