Úterý, 6 června, 2023

/

Máte rádi víno, ale nemáte ho doma kam dát? Vyberte si ze stylových vinoték

Máte rádi víno nebo jste jeho vášnivý sběratel? Jen ho nemáte kam dát? Šikovným řešením může být vinotéka, která se postará o jeho správnou teplotu, chuť i dlouhodobé skladování. Navíc odbřemení vaši ledničku.

Proč si koupit vinotéku?
Mít vlastní vinařskou sklep je snem nejednoho milovníka vína. Ne vždy je to však možné, a to z různých důvodů. Proto je náhradním a kvalitním řešením skladování ideální vinotéka. Oproti běžné chladničce umožňuje chladnička na víno přesnou regulaci teploty (od 5 do 20 ° C), má speciální skleněné dvířka s UV filtrem a také téměř nevibruje, čímž víno chrání před otřesy, které nemá rádo.

Přečtěte si také
Moderní interiér v historické vile: Bydlení, kde se krásně žije
Některé vinotéky disponují i ​​aktivním zvlhčovačem, aby zátky nevyschly v místě, kde nejsou v přímém kontaktu s vínem.

Inteligentní vinotéka v moderní kuchyni
Zdroj: GORENJE

Vinotéka ASKO WCN311942G poskytuje ideální prostředí pro skladování, zrání a podávání až 190 lahví vína ve třech oddělených zónách. Každá z nich má svou regulaci teploty, vlhkosti, zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu bez jakéhokoli chvění i ochranu proti pachům a UV záření.

Přečtěte si také
Dřevo, beton, tmavozelená a odstíny šedé: Moderní kuchyně s industriálním nádechem
Inteligentní vinotéka je díky mobilní aplikaci Vivina propojená s rozsáhlou databází informací o víně. Tento model, který získal nejvyšší ocenění za design iF GOLD AWARD, si můžete prohlédnout i v showroomu ASKO v Praze.

Vestavná vinotéka
Zdroj: Gaggenau

Vestavná vinotéka Gaggenau, série 200, dvě nezávisle regulovatelné klimatické zóny, přesná regulace teploty od +5 do +20 ° C, regulace vlhkosti, teleskopické vysouvání z dubového dřeva a hliníku, kapacita 80 lahví.

Vestavná vinotéka v kuchyni
Zdroj: Electrolux

Vestavná vinotéka Electrolux KBW5T perfektně zapadne i do menších kuchyní, kde není místa nazbyt. Pohodlně se do ní vejde 18 lahví různých velikostí včetně šampaňského nebo Prosecca. Svůj oblíbený nápoj tak budete mít vždy kam dát a vychladit na teplotu od 5 do 20 ° C.

Pokud chladíte dva a více druhů vína, pořiďte si dvou- nebo vícezónové vinotéku.

Vinotéka Haier HWS77DGAU1 s kapacitou 77 lahví vína je vybavena dvěma zónami se samostatným ovládáním teploty na LED displeji v rozmezí +5 až +20 ° C. Lze ji připojit k Wi-Fi a díky aplikaci HON si můžete vytvořit vlastní virtuální databázi vín.