Úterý, 6 června, 2023

/

Zámek, strážce i vrátný

Somfy Door Keeper promění obyčejný zámek na inteligentního pomocníka, který zvýší vaše bezpečí a přinese více pohodlí i svobody.

Jak funguje?
Inteligentní zámek Door Keeper snadno nainstalujete na vnitřní stranu dveří s cylindrickou vložkou, na dveře s vícebodovým uzamykáním i na dveře bez vnitřní kliky pouze s koulí. Díky propojení s bluetooth či s domácí wi-fi si pak každý, komu poskytnete přístupový kód, snadno odemkne bez použití klíčů – mobilem, klíčenkou, náramkem, případně PIN kódem. Zevnitř stačí klepnout na kolečko zámku. Zámek lze ovládat i na dálku prostřednictvím mobilní aplikace Somfy Keys. Inteligentní zámek zkvalitní zabezpečení vašeho domu nebo bytu a nabídne mnohem více pohodlí. A nebojte se, stále budete moci použít i klasický klíč.

Příslušenství k inteligentnímu zámku
Zdroj: Somfy

více bezpečí
Díky mobilní aplikaci Somfy Keys můžete dveře odkudkoliv zkontrolovat, případně je i uzamknout.
Aplikace upozorní nejen na to, že dveře nejsou uzamčeny, ale nově i na to, že nejsou zavřené. Omylem se totiž může stát, že zamknete při špatně zavřených dveřích.
Máte přehled o tom, kdo přišel domů, například zda se děti vrátily ze školy. Jelikož dostáváte upozornění při každé aktivaci zámku, můžete sledovat i historii přístupů.
Propojením s alarmem Somfy Protect se bezpečnostní systém při odemykání odblokuje, při zamykání naopak aktivuje.
Technologie IntelliTAG ™ detekuje vibrace způsobené pokusem o vniknutí ihned, jak se zloděj pokusí násilně vniknout dovnitř. Vy můžete okamžitě spustit alarm i na dálku.
Funkce Leave, n ‚Lock automaticky po vašem odchodu dveře zamkne.
Funkce Leave, n ‚Go naopak ponechává dveře otevřené a uzavře až v případě, že na kolečko zámku dvakrát ťuknete. To oceníte například při pobytu na zahradě rodinného domu.
Své pohodlí můžete zvýšit dokoupením čtečky čipů či klávesnice, která umožní otevírání PIN kódem.
Aplikace pro ovládání zámku dveří
Zdroj: Somfy

více pohodlí
Přístupový kód můžete poskytnout i dočasně na dálku, například řemeslníkům či sousedům na zalévání květin během dovolené.
Zámek má odmontovatelné baterii, kterou lze snadno dobíjet standardní nabíječkou s USB-C konektorem, jedno nabití vydrží asi 8 měsíců.
Detail dveří
Zdroj: Somfy

více inteligence
Somfy Door Keeper lze integrovat do systému automatizace domácnosti TaHoma®. Díky tomu lze využívat předem nastavené scénáře, například při odemknutí zámku se zároveň vypne alarm, rozsvítí v předsíni a vytáhnou žaluzie, při odchodu pak naopak.

Do scénářů lze zapojit všechny prvky ze širokého portfolia Somfy i mnoha jiných výrobců – bezpečnostní kamery, snímače, garážové dveře, vrata, ovládání světel či jednotlivých zásuvek.